ТОВ «Фарби Колорит»
08130 Київська область,
Петропавлівська Борщагівка,
вул. Садова, 49
Гаряча лінія 0 800 508 908
Укр | Рус
Форум

Покрокова інструкція підготовки стін під фарбування

Покрокова інструкція підготовки стін під фарбування

Перед тим, як фарбувати стіни, їх обов'язково потрібно ретельно підготувати до самого процесу фарбування поверхонь.

Інструкція підготовки стін під фарбування:
Для початку слід підготувати до фарбування приміщення, для чого необхідно винести всі меблі і техніку. Якщо такої можливості немає, потрібно закрити меблі і килими плівкою, щоб не забруднити їх під час ремонтних робіт і бажано пересунути в центр кімнати, так фарбуватися будуть стіни і бруднити в основному все те, що поруч. Килим бажано не просто накрити, а скачати його перед ремонтом, щоб він не заважав і не паскудився. Якщо ні, просто накрийте його плівкою. Ламінат теж потрібно накрити плівкою або застелити газетами. Зі стін слід зняти все, що там висить: лампи, бра, картини та інше. також слід прибрати панелі і вимикачі. Все, що не вийшло прибрати, потрібно заклеїти малярською стрічкою.

Спочатку потрібно вирівняти стіни, прибрати тріщини і западини, а зробити це можна за допомогою штукатурки, стартовою і фінішної. Якщо ж стіни лише злегка нерівні, їх потрібно тільки зашпаклювати, а потім зачистити наждачним папером. Після цього стіни звичайно миють і дають час висохнути.

Обов'язково після проведення вирівнюючи стін слід прогрунтувати спеціальною грунтовкою стіни.

Якщо стіни не нові, то потрібно обов'язково видалити з них стару фарбу, видалити нерівності, закрити тріщини і добре помити стіни. Для зняття старої фарби може бути використаний шпатель, наждачний папір і навіть металева щітка. Старі шпалери знімаються за допомогою шпателя відразу або відмочуються спочатку водою, а потім знімаються шпателем або руками.

Поверхня перед фарбуванням повинна бути рівною, гладкою і чистою. Для вирівнювання стін використовується і новачками, і професіоналами гіпсова штукатурка. Після її застосування поверхня вирівнюється шпаклівкою. Якщо стіни вирівняти дуже важко, їх можна закрити плитами гіпсокартону, в результаті вийде рівна стіна. Декоративна штукатурка або структурна фарба може стати альтернативою старим методам вирівнювання стін.

Стіни з луб'яного волокна, гіпсової штукатурки та гіпсових панелей необхідно заздалегідь також прогрунтувати за допомогою спеціальної помазки і плоскої кисті, щоб поверхня добре ввібрала потім в себе фарбу. Металеві поверхні рекомендується покрити ізоляційною, стійкої до води, фарбою.

Під час роботи в приміщенні не повинно бути протягів, а температура в приміщенні не повинна опускатися нижче 18 градусів.

Фарба і шпалери підкреслять будь-які нерівності стіни, тому попередньо перед фарбуванням слід дуже добре вирівняти стіни. Після якісно проведених спеціальних робіт з підготовки стін можна перейти до безпосереднього процесу фарбування стін. Наступний етап полягає у визначенні та виборі фарби, якими будуть пофарбовані стіни. Також слід заздалегідь вибрати ніж буде проведена фарбування стін: валиком, пензлем або навіть краскопультом. Тільки попередньо спробувати рекомендується на тестовій поверхні.