ТОВ «Фарби Колорит»
08130 Київська область,
Петропавлівська Борщагівка,
вул. Садова, 49
Гаряча лінія 0 800 508 908
Укр | Рус
Форум

Зонування кімнати за допомогою кольору

Зонування за допомогою кольору і світла - це популярний спосіб зробити простір в маленькій квартирі більш функціональним. Він не вимагає глобальної перепланування і дає можливість швидко змінити інтер'єр кімнат.

Зонування кімнати використовують, коли необхідно:

 1. Поділити простір в межах однієї кімнати. У чому суть візуального перепланування? Одне приміщення може служити для різних цілей. Наприклад, на кухні можна готувати і обідати, тому доречно виділити в ній зону приготування їжі і зону їдальні.

 2. Виділити загальну та приватну зону. За допомогою колірних і світлових акцентів можна поділити вітальню на ігрову зону для дитини та міні-кабінет для роботи.

 3. Змінити призначення кімнати в залежності від часу доби. Якщо одне приміщення виконує роль вітальні та спальні, має сенс виділити в ньому територію для сну і зону розслаблення.

 4. Створити оптичні ілюзії. Теплі відтінки (від жовтого до червоно-фіолетового) допоможуть візуально зменшити площу приміщення, а холодні (від фіолетового до жовто-зеленого) - збільшити.

Секрети зонування квартири в залежності від типу кімнати

 1. Спальня

  Цю кімнату в основному ділять на зону відпочинку і зону сну. У першому випадку використовуйте яскраві відтінки, а в другому підійде приглушена гамма. Робочу зону слід відокремлювати за допомогою яскравих кольорів і додаткового освітлення. «Соковиті» кольори, такі як жовтий, помаранчевий і червоний, піднімають настрій і збільшують працездатність.

  Спальня

  2. Вітальня

  У кухні-вітальні місце для прийому їжі розфарбовують у веселі тони, а зону для відпочинку - в більш приглушені і розслаблюючі. Якщо вітальня призначена для сну, місце розташування ліжка декорують в темні відтінки. Відмінно відокремить гостьову зону освітлення, що виходить від стельових і точкових підлогових світильників. Місце для відпочинку з кріслами і телевізором або домашнім кінотеатром можна підкреслити за допомогою торшерів.

  3. Дитяча

  Ігрова зона - це місце, де дитина проводить значну частину свого часу, тому похмурі кольори тут не доречні. Територію біля письмового столу слід розфарбовувати в нейтральні відтінки, щоб у дитини не виникало негативних відчуттів і вона могла сконцентруватися під час виконання домашніх завдань. Для цих цілей підійдуть ніжно-рожевий, бежевий, світло-зелений, кремовий, пастельно-блакитний кольори.

  4. Кухня

  Місце для прийняття їжі можна відокремити двома способами: пофарбувати стіну біля столу в яскравий відтінок або повісити над ним низький світильник. Електричні лампи і галогенні світильники (вбудовуються в кухонні шафи) допоможуть акцентувати увагу на зоні приготування їжі.

  Важливо: кольори для зонування вибирають в залежності від розташування кімнат. Якщо вікна в приміщенні розташовані з північного боку, бажано використовувати теплу і світлу палітру. Якщо ж вікна виходять на південь, підійдуть освіжаючі відтінки. Західну частину будинку рекомендується декорувати відтінками сірого і кремового, а східну - будь-якими холодними тонами.